Ντέρμπι ειδικών συνθηκών

Μοιράσου το σε:
Χρήστος Σωτηρακόπουλος

Πολύ γρήγορα στη σεζόν άνοιξε η κουβέντα για την αντικατάσταση ή όχι του Ολε Γκούναρ Σόλσκιερ.

Η αντίδραση του κόσμου στο ημίχρονο του αγώνα με την Αταλάντα, να προηγείται 2-0 και τον Νορβηγό να αποθεώνεται, ήρθε και κούμπωσε υπέροχα πάνω στην ανατροπή της Γιουνάιτεντ. Είναι όμως δεδομένο πως οι «κόκκινοι διάβολοι» δεν πατούν καλά. Η Λίβερπουλ από την πλευρά της φαίνεται πως πηγαίνει αυτή την περίοδο με το πόδι στο γκάζι.

Δεν είναι μόνο οι συνεχόμενες καλές εμφανίσεις στην Πρέμιερ αλλά και η εκτός έδρας νίκη επί της Ατλέτικο Μαδρίτης. Ο Μοχάμεντ Σαλάχ είναι σε δαιμονιώδη φόρμα και αποτελεί τον νούμερο ένα κίνδυνο για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο μεταξύ τους ντέρμπι. Θα προτιμήσω το 2-3 γκολ από στοιχηματικής πλευράς με απόδοση 1.91.

Στη Novibet γράφεις τη δική σου ιστορία!