Η πρωτοπόρος της Τσάμπιονσιπ, Λιντς, φιλοξενεί την Ντέρμπι στο «Ελαντ Ρόουντ» το βράδυ της Παρασκευής (21:45), σε ένα ματς που ανοίγει την αυλαία της 27ης αγωνιστικής.

Η πρωτοπόρος της Τσάμπιονσιπ, Λιντς, φιλοξενεί την Ντέρμπι στο «Ελαντ Ρόουντ» το βράδυ της Παρασκευής (21:45), σε ένα ματς που ανοίγει την αυλαία της 27ης αγωνιστικής. Η δράση επιστρέφει στην κατηγορία μετά τη διακοπή λόγω του Κυπέλλου και το… πρόγευμα είναι εκρηκτικό!

Η Λιντς του Μαρσέλο Μπιέλσα βρίσκεται σε κρίση, καθώς μετά τις δύο σερί ήττες στο πρωτάθλημα –οι οποίες όμως δεν την έχουν ρίξει από την κορυφή- υπέστη ακόμα μία, αυτή τη φορά στο Κύπελλο (2-1 από την ΚΠΡ) και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού.

Στον αντίποδα, η Ντέρμπι πορεύεται σε σταθερό δρόμο, μόλις μία ήττα στην τελευταία 6άδα αγώνων, συλλέγοντας 9 βαθμούς σε αυτή την περίοδο. Στο Κύπελλο έμεινε στο 2-2 με τη Σάουθεντ για να κριθεί η πρόκριση σε επαναληπτικό.

Στον δεν θα βρούμε μόνο νικητή αγώνα στο ζευγάρι, αλλά και over ή under, σετ γκολ, σημείο ημιχρόνου, σκόρερ, σε ποιο λεπτό θα υπάρξει γκολ αλλά πολλά ακόμη ειδικά πονταρίσματα.

* Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις

21+ | ΚΕΘΕΑ: 210-9237777 | Ρυθμιστής: MGA | Συχνή συμμετοχή: κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας