04/12/2018 10:04

Ινβερνές - Εδιμβούργο: Οι απειλητικοί φιλοξενούμενοι

Ινβερνές - Εδιμβούργο: Οι απειλητικοί φιλοξενούμενοι - Κεντρική Εικόνα

Πρώτη στη Β' Σκωτίας η ομάδα της πρωτεύουσας, φιλοξενείται στο Ινβερνές από την ομώνυμη ομάδα για τον επαναληπτικό αγώνα του κυπέλλου Σκωτίας

INBEΡΝΕΣ (TΣ)
Ρεπορτάζ: Με τον χειρότερο τρόπο «έσπασε» το αήττητο σερί της στο πρωτάθλημα, καθώς έχασε εντός έδρας 2-3 από την ουραγό Φόλκερκ! Στη... ματσάρα με τα 5 γκολ και τις πολλές φάσεις, ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ μόλις στο 6’, ωστόσο μέχρι το τέλους του ημιχρόνου έχανε 2-1.

Ο Οκλεϊ ισοφάρισε στο 61’ και εκεί όπου όλα έδειχναν ότι ακόμη ένα παιχνίδι της θα έληγε ισόπαλο, η Φόλκερκ είχε διαφορετική άποψη και σκόραρε στις καθυστερήσεις... σοκάροντας τους γηπεδούχους, οι οποίοι έχουν δεχτεί 7 γκολ στις τρεις πιο πρόσφατες αναμετρήσεις τους.

Bet Info: Το g/g εμφάνισαν οι 5 από τις 6 πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Αγωνιστικά νέα: Θα ξεκουράσει κάποιους βασικούς του παίκτες ο κόουτς Τζον Γκραντ Ρόμπερτσον.

GoalBet.com - LIVE streaming όλα τα αθλήματα!

ΕΔΙΜΒΟΥΡΓΟ (Β')
Ρεπορτάζ: Ενα μισάωρο και λίγα λεπτά ήταν αρκετά για να πάρει ακόμη μία νίκη στο πρωτάθλημα και να παραμείνει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Δεν δυσκολεύτηκε καθόλου απέναντι στην Κουίνς Παρκ και σκόραρε δύο γκολ μέσα σε διάστημα δύο λεπτών με τους Χέντερσον (31’) και Σέπχερντ (33’). Συνεχίζει να είναι εντός στόχων και στις τρεις διοργανώσεις (κύπελλο, πρωτάθλημα, Τσάλεντζ Καπ) και σήμερα απέναντι στην Ινβερνές ψάχνει τη μεγάλη έκπληξη.

Bet Info: Εχει σκοράρει τουλάχιστον δύο γκολ στα 4 από τα 5 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις.

Αγωνιστικά νέα: Χωρίς απουσίες για τον πολύ σημαντικό σημερινό αγώνα.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Επτά γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια της έχει δεχτεί η Ινβερνές και το Εδιμβούργο, σε όλες τις διοργανώσεις που έχει αγωνιστεί, έχει δείξει ότι δεν φοβάται να παίξει ανοιχτά. (G/G)