19.09.21|10:08

Λευτέρης Αμπατζής Λευτέρης Αμπατζής

Δύο combo με το ίδιο σκεπτικό

δύο-combo-με-το-ίδιο-σκεπτικό-24142

Για τον προπονητή της Τενερίφης Λουίς Μιγκέλ Ραμίς η Β’ Ισπανίας είναι μια απλή υπόθεση. Γι’ αυτό και θεωρείται από τα πιο δύσκολα και απρόβλεπτα πρωταθλήματα της Ευρώπης. Ξεκινάει από την άμυνα και στην επίθεση έχει ο… Θεός. Η ομάδα του με ένα γκολ παθητικό στις πρώτες πέντε αγωνιστικές έχει βάλει πλώρη για την εξάδα των μπαράζ. Στο -2 από την πρωτοπόρο Χιχόν δείχνει ότι έχει το σωστό εγχειρίδιο για να πορευθεί με επιτυχία στη φετινή περίοδο, χωρίς μεγάλα λόγια και υπερβολές.

Για να μην αδικούμε πάντως τον Ραμίς το έχει ο… Θεός για την επίθεση, σημαίνει το εξής: Στο σημερινό ματς με τη Μιραντές θα ρίξει ιδιαίτερο βάρος στο μπλοκάρισμα του αντιπάλου. Ξέρει πόσο επικίνδυνη μπορεί να γίνει η αντίπαλός του όταν βρει χώρους στο ανοιχτό γήπεδο και προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί το transition. Θα ασχοληθεί λοιπόν πρώτα με αυτό το κομμάτι και μετά με τη μετάβαση της δικής του ομάδας από την άμυνα στην επίθεση, που γίνεται ούτως ή άλλως με ιδανικό τρόπο.

Μεγάλα σκορ έχουμε σπάνια στη Β’ Ισπανίας. Η Τενερίφη έχει μάθει να κερδίζει με 2-0, όπως συνέβη στο Βαγιαδολίδ και νωρίτερα εντός με την Πονφεραντίνα. Μετράει ένα over μέχρι τώρα και αυτό με γκολ στις καθυστερήσεις στην πρεμιέρα με τη Φουενλαμπράδα στη Μαδρίτη. Συνεπώς, από το 1,70 που βρίσκεται ο απλός άσος ανεβαίνουμε στο 2,00 με under 3,5 στον Stoiximan και νιώθουμε το ίδιο ασφαλείς.

[novibet_desktop keimeno_etaireias=”Στη Novibet γράφεις τη δική σου ιστορία!” width=”50%”]

Προγνωστικά στοιχήματος

Την ίδια επιλογή έχουμε κάνει και για το παιχνίδι της Γιουβέντους με τη Μίλαν. Η «γηραιά κυρία» πήγε και έκανε έναν ωραιότατο περίπατο στο Μάλμε (3-0 από το ημίχρονο) για να αποσυμπιεστεί από τα συνεχόμενα άσχημα αποτελέσματα στο καμπιονάτο και επιστρέφει με όλα στη θεωρία να είναι υπέρ της για να πραγματοποιήσει την πρώτη νίκη της.

Χωρίς Ζλάταν, Ζιρού, Μπακαγιόκο και αρκετές ακόμη απουσίες οι «ροσονέρι», που έρχονται καταπονημένοι από την προσπάθεια που έκαναν στο «Ανφιλντ» δίχως να πάρουν το παραμικρό.

Ο άσος βρίσκεται στο 2,09 και μοιάζει πολύ πιθανό να πέσει κάτω από το διπλασιασμό μέχρι το βράδυ. Με under 3,5 ανεβαίνει στο 2,80 στη Νovibet και αξίζει να πάρουμε το ρίσκο διότι η Γιούβε θα είναι μετρημένη. Με Αλέγκρι στον πάγκο θα ασχοληθεί με την ουσία, που είναι μια απλή νίκη. Αλλωστε το πρόγραμμα των επόμενων ημερών δεν προδιαθέτει καμία ομάδα για υπερβολές.

[stoiximan_desktop keimeno_etaireias=”Cash Out* – Κλείσε το στοίχημά σου” width=”50%”]

analysis ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ stoiximatikes ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ kouponi ΚΟΥΠΟΝΙ programma ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ TV