2-3
4-6
7+

Aποδόσεις

1 X 2 U 1,5 O 1,5 U 2,5 O 2,5 U 3,5 O 3,5 G NG 1X 12 X2 0-1 Γκολ 2-3 Γκολ 4-6 Γκολ 7+ Γκολ

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ
Ρεβάνς της φάσης των "32" του Κυπέλλου Ελλάδας. Σε περίπτωση επανάληψης του σκορ του Α' Ματς ακολουθεί παράταση και αν διατηρηθεί και εκεί το ίδιο σκορ, πέναλτι. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ.

Α’ ΜΑΤΣ: Τρίκαλα – Εργοτέλης 3-2: Η εικόνα του α’ ημιχρόνου δεν προμήνυε το τι θα ακολουθήσει. Πέντε γκολ στην επανάληψη, με τα Τρίκαλα να βρίσκονται πίσω στο σκορ, 1-2 στο 70’. Με τη νίκη-ανατροπή, οι «Σακαφλιάδες» πήραν προβάδισμα πρόκρισης έναντι των Κρητικών.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Κέρδισε με 2-1 την Παναχαϊκή εντός έδρας, υποχρεώνοντάς την στην πρώτη ήττα φέτος για το πρωτάθλημα της Σούπερλιγκ2. Αυτή ήταν η 3η νίκη του στην κατηγορία, ενώ μετράει 8 διαδοχικά over και 8 στα 9 φέτος στις δύο διοργανώσεις. Την Παρασκευή θα παίξει στη Βοιωτία με τον Λεβαδειακό, θα δώσει έτσι δύο απαιτητικά παιχνίδια σε διάστημα λίγων ημερών.

Με πρωινή προπόνηση τη Δευτέρα ολοκληρώθηκε η προετοιμασία των “κιτρινόμαυρων” για τον επαναληπτικό αγώνα του Κυπέλλου Ελλάδος απέναντι στα Τρίκαλα στο Παγκρήτιο στάδιο. Απαντες δηλώνουν έτοιμοι για τη νίκη-πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Θα χάσει τη σεζόν ο επιθετικός Ιατρούδης, ενώ ξεπέρασε τον μακροχρόνιο τραυματισμό του ο Κοιλιάρας (αρ. μπακ) και ίσως πάρει χρόνο συμμετοχής. Απουσιάζει με άδεια ο Πορτογάλος φορ Μπαράτα, θα λείψει και από το ματς της Παρασκευής. Ο κόουτς Γιάννης Ταουσιάνης θα ανακοινώσει την 18άδα λίγο πριν τη σέντρα.

ΤΡΙΚΑΛΑ

ΤΡΙΚΑΛΑ

Είναι η μοναδική αήττητη ομάδα στη Φούτμπολ Λιγκ με ρεκόρ 6-4-0, ενώ έχει την καλύτερη επίθεση και άμυνα μετά από 10 παιχνίδια (14-6 τέρματα). Προέρχεται από 4 διαδοχικές νίκες, το Σάββατο κέρδισε τον ΟΦ Ιεράπετρας 3-0 εντός έδρας. Ακολουθεί το παιχνίδι στην Καλαμάτα. Ενδιάμεσα καλείται να διαχειριστεί το μικρό προβάδισμα από το 3-2 του πρώτου γύρου και να προκριθεί στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Το κλίμα είναι άριστο και άπαντες εμφανίζονται έτοιμοι για την πρόκληση.

Ο Περικλής Αμανατίδης και οι συνεργάτες του σχεδίασαν το πρόγραμμα και τις μετακινήσεις της εβδομάδας με τέτοιον τρόπο ώστε οι παίκτες να ταλαιπωρηθούν το λιγότερο δυνατό. Ετσι το πρωί της Δευτέρας η ομάδα προπονήθηκε στις 9 το πρωί στα Τρίκαλα και στην συνέχεια αναχώρησε  για την Αθήνα ώστε να “πετάξει” για το Ηράκλειο. Διανυκτέρευση το βράδυ της Δευτέρας στην Κρήτη και αμέσως μετά το παιχνίδι το απόγευμα της Τρίτης επιστροφή με το αεροπλάνο στην Αθήνα και από εκεί στα Τρίκαλα. Την Τετάρτη η ομάδα θα προπονηθεί στα Τρίκαλα και την Πέμπτη θα αναχωρήσει για την Καλαμάτα όπου θα γίνει διπλή διανυκτέρευση (Πέμπτη και Παρασκευή) ώστε οι παίκτες να είναι όσο το δυνατόν πιο φρέσκοι στο παιχνίδι με την Καλαμάτα το Σάββατο.

Ο Περικλής Αμανατίδης έχει επιλέξει στην αποστολή 18 ποδοσφαιριστές, ενώ αναμένεται να προχωρήσει σε κάποιες αλλαγές σε σχέση με το ματς πρωταθλήματος με τον ΟΦ Ιεράπετρας. Στα πλαίσια του ροτέισον άφησε εκτός τους Σταματή (επιθετικός), Τεγούση (μέσος) και Σανδραβέλη (δεξί μπακ).

Αναλυτικά η αποστολή είναι η εξής:Γιακουμής, Ζαρόπουλος, Καμπλιώνης, Νταλόσι, Αλεκσιτς, Βέρτζος, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Νιάρος, Ντόσης, Ριζογιάννης, Παπαγεωργίου, Πέλκας, Τσίπρας, Πελάεθ, Ελευθεριάδης, Λώττας, Γρηγορόπουλος.

Γιάννης Πολυχρονιάδης

• ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
  • ΤΡΙΚΑΛΑ

Over 2,5

Απόδοση: 1.85
Stoiximan

Το 3-2 του α’ αγώνα και η αγωνιστική φιλοσοφία των Κρητικών, μας οδηγούν ξεκάθαρα στο over. Μάλιστα, σε εξαιρετική απόδοση, 1.85 στον Stoiximan. Ο Εργοτέλης ως πιο έμπειρος στο ζευγάρι, αναμένεται να πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων, ενώ ένα τέρμα του αναμένεται να φέρει τα αγωνιστικά ρίσκα των Θεσσαλών.