2.05
2.40
10.50

Aποδόσεις

1 X 2 U 1,5 O 1,5 U 2,5 O 2,5 U 3,5 O 3,5 G NG 1X 12 X2 0-1 Γκολ 2-3 Γκολ 4-6 Γκολ 7+ Γκολ
2.05 3.45 2.80 4.25 1.15 2.25 1.52 1.50 2.25 1.43 2.45 1.27 1.50 1.18 4.00 2.05 2.40 10.50

* Παράδοση στο Λιγκ Καπ (συνολικά): 3-1-1 (11-7).
* Παράδοση στο Λιγκ Καπ  (στην έδρα της γηπεδούχου): 2-1-0 (10-6).

Τι ισχύει

Λιγκ Καπ Ιαπωνίας, ημιτελική φάση. Διπλές αναμετρήσεις, η ρεβάνς διεξάγεται την προσεχή Κυριακή. Σε περίπτωση επανάληψης του ίδιου σκορ στη ρεβάνς, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, πέναλτι.

* Στο πρωτάθλημα ΓΚΑΜΠΑ ΟΣ. – ΣΑΠΟΡΟ 5-0: Μόλις λίγες μέρες νωρίτερα, οι δύο ομάδες κοντραρίστηκαν και πάλι στην Οσάκα, αλλά για το πρωτάθλημα, όπου η Γκάμπα πέτυχε σπουδαία νίκη με πέντε τέρματα, όλα στο δεύτερο ημίχρονο.

ΓΚΑΜΠΑ ΟΣΑΚΑ

Παίζει σε διπλό ταμπλό, όσον αφορά τα Κύπελλα, αφού εκτός από το Λιγκ Καπ, κυνηγάει και το Κύπελλο Ιαπωνίας με πολλές αξιώσεις. Ο κόουτς Μιγιαμότο δηλώνει με κάθε ευκαιρία, πως το ιστορικό σωματείο πρέπει να πανηγυρίσει φέτος κάποιον τίτλο. Στην προηγούμενη φάση πήρε πρόκριση κόντρα στην ισχυρή Τόκιο (1-0, 1-2)  με γκολ του Πάτρικ 15’ πριν το τέλος της ρεβάνς.

Αρκετά ικανοποιημένοι στην Οσάκα με τις τελευταίες εμφανίσεις της ομάδας στο πρωτάθλημα, όπου εκτός από την εξαιρετική αμυντική λειτουργία, βρίσκει εύκολα σκορ. Στο τελευταίο παιχνίδι για το πρωτάθλημα, κέρδισε τη Σαπόρο με 5-0, ωστόσο το τεχνικό τιμ είναι προετοιμασμένο για ένα εντελώς διαφορετικό παιχνίδι σήμερα.

Προβλήματα δεν υπάρχουν για την ομάδα της Γκάμπα. Ο Σουσαέτα πιθανόν να ξεκινήσει στην ενδεκάδα σε αυτή την κόντρα. Αποθεραπεύτηκε ο Χιρόκι Φουτζιχάρου (8/1), ο οποίος ωστόσο ενσωματώθηκε στην U23 της Γκάμπα. Φαίνεται να καθιερώνεται το 3-1-4-2.

Κράτησε το μηδέν στην άμυνα στα 3 πιο πρόσφατα εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΑΠΟΡΟ

ΣΑΠΟΡΟ

Απογοήτευση επικρατεί στο στρατόπεδο της Σαπόρο, μετά την πεντάρα από την Γκάμπα για το πρωτάθλημα την προηγούμενη αγωνιστική, ωστόσο υπάρχει η αισιοδοξία πως σε αυτό το παιχνίδι θα καταφέρει να πάρει τη ρεβάνς.

Παρά τις αρχικές εξαγγελίες των διοικούντων, πως η ομάδα θα κυνηγήσει τόσο την τριάδα όσο και κάποια διάκριση στις διοργανώσεις των Κυπέλλων, έχει μείνει μακριά από τους σημαντικούς στόχους της. Στο Κύπελλο αποκλείστηκε από την ανίσχυρη Χόντα (2-4), ενώ στο πρωτάθλημα έμεινε πολύ πίσω. Μοναδικός στόχος πλέον το «γόητρο» του Λιγκ Καπ, όπου στην προηγούμενη φάση απέκλεισε με συνολικό σκορ 4-3 τη Χιροσίμα.

Ελάχιστα τα προβλήματα του Πέτροβιτς για αυτό το παιχνίδι. Ο 23χρονος Σίντο έχει ξεπεράσει παντελώς τα προβλήματα που τον ταλαιπωρούσαν και δείχνει σε εξαιρετική κατάσταση μετά την επιστροφή του. Τραυματίας παραμένει ο Κομάι, ενώ αμφίβολος αναφέρεται ο Σονγκρασίν. Συνεχίζει ο Πέτροβιτς με το 3-4-1-2.

Με G/G ολοκληρώθηκαν οι 6/7 πιο πρόσφατες κόντρες της.

Στέφανος Κλιάφας

• ΓΚΑΜΠΑ ΟΣΑΚΑ
  • ΣΑΠΟΡΟ

Goal / Goal

Απόδοση: 1.50
Goalbet

Λίγες μέρες νωρίτερα, είδαμε 5 τέρματα στην μεταξύ τους κόντρα στο πρωτάθλημα. Η  Σαπόρο πήρε ένα πολύ σκληρό μάθημα, με το ερώτημα που αιωρείται είναι εάν έμαθε από αυτό. Άλλο ματς αυτό του Λιγκ Καπ, όπου αναμένεται να δούμε σκορ κι από τις δύο πλευρές. Ποντάρουμε στην Goalbet