1.90
2.95
21.00

Aποδόσεις

1 X 2 U 1,5 O 1,5 U 2,5 O 2,5 U 3,5 O 3,5 G NG 1X 12 X2 0-1 Γκολ 2-3 Γκολ 4-6 Γκολ 7+ Γκολ
1.52 3.85 5.25 3.15 1.20 1.80 1.67 1.30 2.60 1.72 1.78 1.10 2.25 1.14 3.35 1.90 2.95 21.00

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ

* Πρώτος αγώνας για τον 2ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Ακολουθεί ρεβάνς στην έδρα του φιλοξενούμενου. Ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Παράταση και, εφόσον χρειαστεί, πέναλτι σε περίπτωση που οι αντίπαλοι δεν λύσουν τις διαφορές τους έπειτα από 180 λεπτά.

* Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στον 3ο προκριματικό γύρο τη Λίντσερ. Η ομάδα που θα αποκλειστεί θα παίξει στον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ με τον νικητή του ζευγαριού Χάουγκεσουντ – Στουρμ Γκρατς.

ΑΙΝΤΧΟΦΕΝ

ΑΙΝΤΧΟΦΕΝ

Από τη στιγμή που δεν κατάφερε να κατακτήσει κάποιον εγχώριο τίτλο, η περσινή χρονιά γι’ αυτήν θεωρείται αποτυχημένη. Ούτε και στην Ευρώπη πέτυχε κάτι άξιο αναφοράς, καθώς παρά τις συμπαθητικές εμφανίσεις που πραγματοποίησε στο Τσάμπιονς Λιγκ τερμάτισε τελευταία στον όμιλο της. Ο Φαν Μπόμελ, πάντως, συνεχίζει κανονικά στον πάγκο της, καθώς οι διοικούντες της PSV έμειναν ικανοποιημένοι από το έργο που παρήγαγε.

Σημαντικότερη προσθήκη της ως τώρα ο εξτρέμ Μπρούμα (13 εκατ. ευρώ από Λειψία, 2η ακριβότερη μεταγραφή στην ιστορία της), πλήγμα η αποχώρηση των βασικών Ντε Γιονγκ (φορ-11 εκατ. Βαλένθια), Ανχελίνο (αριστερό μπακ-10 εκατ. Μαν. Σίτι) και Σβάαμπ (στόπερ), ενώ έντονο ενδιαφέρον υπάρχει από κορυφαία ευρωπαϊκά κλαμπ και για τους επίσης βασικούς Λοσάνο και Μπέρχβαϊν.

Προβλημάτισε στο τελευταίο και πιο δυνατό φιλικό τεστ κόντρα στη Βόλφσμπουργκ (0-2). Είχαν προηγηθεί το 0-0 κόντρα στη Σιόν, το 2-3 από τη Νις και το νικηφόρο 3-0 επί του Αρη.

«Η Βασιλεία είναι κάπως υποτιμημένη στην Ολλανδία. Πρόκειται για έναν πολύ αξιόλογο αντίπαλο. Στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ τα πηγαίνουν συνήθως καλύτερα από εμάς και ειδικά στο γήπεδό της είναι εξαιρετικά επικίνδυνη. Αν οι παίκτες μου πιστέψουν ότι θα έχουμε εύκολα θα βρεθούμε προ εκπλήξεως. Το γεγονός ότι δεν έχουμε πολλά παιχνίδια στα πόδια μας κάνει την αποστολή μας ακόμη πιο δύσκολη», ανέφερε ο προπονητής Φαν Μπόμελ.

Παίξε Νόμιμα:

Εδώ κάνεις παιχνίδι!

ΕΓΓΡΑΦΗ

Δύσκολα θα βγάλει 90λεπτο ο προερχόμενος από τραυματισμό Λοσάνο (πολύτιμος εξτρέμ). Αναμένεται πάντως να βρεθεί κανονικά στο αρχικό σχήμα. Τραυματίες ο νεοφερμένος κίπερ Ούνερσταλ και ο αναπληρωματικός μέσος Τόμας.

Μετράει 17 over στα 20 τελευταία σε όλες τις διοργανώσεις. Από τις 28 Νοεμβρίου έχει να ηττηθεί στο «Φίλιπς Στάντιον».

(4-3-3): Ζουτ – Ντάμφρις, Λούκασεν, Φίερχεφερ, Σαντίλεκ – Ροζάριο, Μπέρχβαϊν, Χέντριξ – Λοσάνο, Μάλεν, Μπρούμα

ΒΑΣΙΛΕΙΑ

ΒΑΣΙΛΕΙΑ

Συνέχεια της εξαιρετικής εικόνας από τον Δεκέμβριο και μετά έδωσε την Παρασκευή στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Πολύ καλή εμφάνιση στην έδρα της Σιόν και νίκη 4-1! Ανοιξε το σκορ με τον Αγιέτι (22’), ισοφαρίστηκε στο 35’, όμως στην επανάληψη ο Τζούφι (52’) έδωσε ξανά προβάδισμα, σχεδόν άμεσα από την έναρξη του β’ ημιχρόνου, θέλοντας να ξεκαθαρίσει από την αρχή τις προθέσεις της.

Εκμεταλλεύτηκε κάποια λάθη της αντίπαλης άμυνας και με άλλα δύο γκολ (72’ και 82’) έφτασε σε σπουδαία νίκη. Ποδαρικό με τρίποντο, κάτι που δεν έκανε πέρσι, όπου είχε ηττηθεί εντός έδρας από τη Σεν Γκάλεν τότε (1-2), λίγες μέρες πριν το πρώτο ευρωπαϊκό αγώνα της. Η εικόνα της, ο τρόπος που έφτασε σε νίκη, παρότι δεν έπιασε σπουδαία απόδοση όντας το πρώτο επίσημο παιχνίδι της σεζόν λέει πολλά. Σαν να έχει μπει στον αυτόματο πιλότο και να πηγαίνει, συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις της περσινής χρονιάς. Χαρακτηριστικό το γεγονός ότι μετράει μόλις μία ήττα στα τελευταία 25 επίσημα παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις και έδρες, στατιστικό που κρατάει από τις 9 Δεκεμβρίου του 2018.

«Η Αϊντχόφεν είναι μία ομάδα που τελειώσει πολύ κοντά στον Αγιαξ στο περσινό πρωτάθλημα, για μεγάλο χρονικό διάστημα ήταν πρώτη. Το ολλανδικό πρωτάθλημα δείχνει κάθε χρόνο τη δύναμή του και η Αϊντχόφεν δεν λείπει από αυτό», μίλησε με τα καλύτερα λόγια ο Μάρσελ Κόλερ, χωρίς να υποτιμά τον αντίπαλο, αλλά να το σέβεται.

Δήλωσε έτοιμη για την ευρωπαϊκή της παράσταση στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, σε μία δύσκολη έδρα όπως αυτή της Αϊντχόφεν το βράδυ της Τρίτης. Στον ίδιο προκριματικό γύρο, πέρσι (24 Ιουλίου 2018), είχε ηττηθεί 2-1 από τον ΠΑΟΚ στην «Τούμπα». Τρεις νίκες στα 9 τελευταία εκτός έδρας στο Τσάμπιονς Λιγκ, δεν σκόραρε στα 4 από αυτά (δύο ισοπαλίες, τέσσερις ήττες στα άλλα).

Τελευταία Προσφορά:*

Άστον Βίλα – Έβερτον με πάνω από 200 ειδικά στοιχήματα στην Bwin (23-08-2019)

ΕΓΓΡΑΦΗ

Τραυματίες είναι οι Κουζμάνοβιτς (μέσος), Τούσι (επιθετικός) και Βόνμος (επιθετικός). Αμφίβολος δίνεται ο Πετρέτα (αρ. μπακ), λογικά προλαβαίνει ο Αγιέτι (επιθετικός).

Πέντε σερί «2-3» γκολ μετράει στο Τσάμπιονς Λιγκ εκτός έδρας σε προκριματική φάση, ομίλους και νοκ άουτ.

Kingbet

• ΑΙΝΤΧΟΦΕΝ
  • ΒΑΣΙΛΕΙΑ

Goal / Goal

Απόδοση: 1.95
Bwin

Πιο κοντά στη νίκη η ισχυρή εντός έδρας Αϊντχόφεν, αλλά η απόδοση στον άσο κρίνεται χαμηλή για να προτιμηθεί. Η Βασιλεία έδειξε καλά δείγματα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος και δεν θα προκαλέσει έκπληξη αν βρει δίχτυα. Σε ελκυστικές τιμές το αμφίτερμα στην Bwin.