27.07.21|00:10

Νίκος Κοτσαρίνης Νίκος Κοτσαρίνης

Προκριματικά Champions League: Οι μεγάλες διοργανώσεις είναι στην Sportingbet!

προκριματικά-champions-league-οι-μεγάλες-διοργανώ-175604

Απόψε, θα «σφραγιστούν» τέσσερα εισιτήρια για τον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League, καθώς οι πρώτες οκτώ ομάδες θα πατήσουν χορτάρι για τους δεύτερους αγώνες του 2ου γύρου.

Στις 18:00, στην Κύπρο, η Ομόνοια υποδέχεται την Ντινάμο Ζάγκρεμπ. Στο ματς της Κροατίας, η ομάδα του Νταμίρ Κρζναρ επικράτησε 2-0 εκείνης του Χένινγκ Μπεργκ. Ο Λόβρο Μάιερ στο 65’, από ασίστ του Κρίστιαν Γιάκιτς, άνοιξε το σκορ. Στο 81ο λεπτό οι ρόλοι αντιστράφηκαν. Ο Γιάκιτς διαμόρφωσε το τελικό σκορ, με τον 23χρονο μέσο να είναι ο δημιουργός του γκολ.

Στο Ταλίν της Εσθονίας, η Φλόρα καλείται ν’ ανατρέψει κόντρα στη Λέγκια Βαρσοβίας το 2-1 της Πολωνίας. Οι Πολωνοί ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στην έδρα τους με τον Καπούτσκα, μόλις στο 3ο λεπτό. Ο Σάπινεν έφερε το ματς στα ίσα για τους φιλοξενούμενους, όμως ο Ράφαελ Λόπες στο 91’+1’ έδωσε προβάδισμα πρόκρισης στη Λέγκια. Σέντρα στις 19:00.

Τα προκριματικά του Champions League στη σέντρα! |21+

Την ίδια ώρα, στη Φινλανδία, θα διεξαχθεί το ντέρμπι της Σκανδιναβίας. Η Ελσίνκι αντιμετωπίζει τη Μάλμε. Στο ματς της Σουηδίας, ο Τσόλακ, γνωστός μας από το πέρασμα του από τον ΠΑΟΚ, ήταν ο παίκτης που άνοιξε το σκορ για τη Μάλμε. Η απάντηση των Φινλανδών ήρθε από τον Ρίσκι, όμως ο Κρίστιανσεν, ήταν αυτός που έδωσε το… πάνω χέρι στη Μάλμε, ενόψει του αποψινού αγώνα.

[novibet_desktop keimeno_etaireias=”Στη Novibet γράφεις τη δική σου ιστορία!” width=”50%”]

Φινάλε του προγράμματος στη Λιθουανία. Η Ζαλγκίρις Βίλνιους, στις 20:00, έχει το δύσκολο έργο ν’ ανατρέψει το 2-0 του πρώτο αγώνα κόντρα στη Φερεντσβάρος. Ουζούνι και Ενγκουέν, με τα γκολ τους στο 25’ και στο 39’, έδωσαν σκορ πρόκρισης στους Μαγυάρους!

Για αδρεναλίνη χωρίς όρια, παίξε νόμιμα Live στοίχημα! |21+

21+| ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ: ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ.