Λευτέρης Αμπατζής Λευτέρης Αμπατζής

Ισοπαλίες από το ημίχρονο

ισοπαλίες-από-το-ημίχρονο-22134

Με κρύο και χιόνι η ανάγκη για μπαλίτσα είναι ακόμη μεγαλύτερη. Οσοι παρακολουθούν τα παιχνίδια των τελευταίων ημερών (αρκετοί το έχουν ρίξει στο τένις), βρίσκουν ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον στα νοκ άουτ του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής και διοργανώσεις όπου σε διαφορετικές περιστάσεις δεν θα έδιναν ιδιαίτερη σημασία.

Είναι πολλά τα ματς που μας προδιαθέτουν για να ποντάρουμε και να περιμένουμε ένα 45λεπτο προκειμένου να πάμε ταμείο. Σημαντικό το ρίσκο αλλά εξαιτίας της ιδιομορφίας των αγώνων αρκετές ομάδες σήμερα θα επιλέξουν συντηρητικό τρόπο προσέγγισης.

Πρώτοι και καλύτεροι η Λαμία και ο Αρης που έρχονται από δύο 90λεπτα (Σούπερ Λιγκ και Κύπελλο) χωρίς γκολ στη Θεσσαλονίκη. Δεν θα είναι και δύσκολο να το παρατείνουν για ακόμη ένα ημίχρονο. Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου ξέρει να περιμένει και να χτυπάει στο transition. O αντίπαλός της δεν έχει καταφέρει να σκοράρει σε τέσσερα ματς μέσα στο 2022. Στο 1.93 στη Novibet το Χ ημίχρονο, σε ένα ματς που ο ένας θα περιμένει ή θα ψάχνει το λάθος του άλλου.

[interwetten_desktop keimeno_etaireias=”Interwetten.gr, με πρόγραμμα επιβράβευσης* για όλους!” width=”50%”]

Προγνωστικά στοιχήματος

Αλλο πρωτάθλημα, άλλη φιλοσοφία, όχι όμως μακριά από τον τρόπο που θα αντιμετωπίσουν τη μεταξύ τους αναμέτρηση η Ανζέ με τη Σεντ Ετιέν για τη Ligue 1. Προβληματική η εμφάνιση της πρώτης παρά την εντός έδρας νίκη με δύο πέναλτι κόντρα στην Τρουά (2-1). Xώρια ότι έχει και αρκετές βασικές απουσίες.

Λιγότερες από την άλλη πλευρά οι ελλείψεις των «στεφανουά» αλλά πέρα από ισοπαλία (ειδικά στο ημίχρονο) τι άλλο θα ήταν σε θέση να διεκδικήσουν; Σε τρία ματς με νέο προπονητή τον Πασκάλ Ντιπρά δεν έχουν πάρει ούτε πόντο. Στο 2.04 το Χ ημίχρονο.

Μαζί με το παιχνίδι του Αρη, αν ποντάρουμε σε δυάδα, το κέρδος σχεδόν τετραπλασιάζεται. Θα προσθέταμε και το Χ του πρώτου 45λεπτου στο Μάλι – Ισημερινή Γουινέα αλλά οι εταιρίες είναι αρκετά υποψιασμένες. Δεν αξίζει στο 1.88, προτιμότερο το Χ τελικό στο 3.10. Εκτός αν κάποιος θεωρεί ότι το αουτσάιντερ που είναι η Ισημερινή Γουινέα, μπορεί να πετάξει εκτός διοργάνωσης την αντίπαλό της, όπως έκανε στη φάση των ομίλων με την Αλγερία. Δεν το θεωρούμε απίθανο.

[novibet_desktop keimeno_etaireias=”Στη Novibet γράφεις τη δική σου ιστορία!” width=”50%”]

analysis ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ stoiximatikes ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ kouponi ΚΟΥΠΟΝΙ programma ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ TV