Απόσταση (χλμ.): 62
Σετ αποδόσεων: 2.95 – 3.50 – 2.20

Α’ ΓΥΡΟΣ: Εργκρίτε – Νόρμπι      1-2

ΝΟΡΜΠΙ
Ρεπορτάζ: Στοπ στο νικηφόρο σερί για την ομάδα του Κορός Χατάμι, υπέστη συντριβή εκτός έδρας από τη Βόρμπεργκ χάνοντας 4-0.

Μπήκε δυνατά στο ματς και με αυτοπεποίθηση από τα συνεχόμενα θετικά αποτελέσματα και έκανε μια δυο φάσεις στο πρώτο 20λεπτο, στη συνέχεια όμως έδειξε διάθεση να παίξει αμυντικά και το πλήρωσε μένοντας πίσω στο σκορ στο 31’. Αύξησε πάλι την πίεση και βγήκε στην αντεπίθεση, οι επιθετικοί της όμως ήταν καλά κλεισμένοι. Στο 56’ δέχθηκε το δεύτερο γκολ και ενώ προσπαθούσε να μειώσει και να ξαναμπεί στο ματς, έμεινε εκτεθειμένη για να δεχθεί τρίτο στο 72’. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 83’.

Bet info: Εχει 5 σερί over 3.5, τα 3 ήταν over 1.5 στο ημίχρονο, ενώ εντός έχει 3 σερί νίκες, όλες g/g+over.

Αγωνιστικά νέα: Δεν υπάρχουν αναφορές για κάποιο νέο πρόβλημα σε σχέση με το τελευταίο ματς. Εκτός αποστολής έμεινε πάλι ο έμπειρος μέσος Λίνους Τόρνμπλαντ (4 συμ., 3 αλλαγή), που έχει πρόβλημα με τον μηνίσκο. Χάνουν όλη τη σεζόν ο 20χρονος μέσος Ντάνιελ Σίλιαν, ο οποίος υπέστη ρήξη χιαστών στην προπόνηση και ο βασικός πέρσι μέσος Γιέσπερ Μπραντ.
ΕΡΓΚΡΙΤΕ
Ρεπορτάζ: Συνεχίζοντας την ανοδική της πορεία, η ομάδα του Τόμας Ασκεμπραντ επικράτησε 2-0 εντός της Ντέγκεφορς μετά από καλή εμφάνιση.

Μεστή παρουσία στο γήπεδο, έδειξε από το πρώτο λεπτό τις διαθέσεις της και πίεσε χάνοντας δύο καλές φάσεις στο 5λεπτο, για να πάρει προβάδισμα στο 6’ με τον Ντάνιελ Πάουλσον. Συνέχισε να πιέζει και να χάνει φάσεις για να έρθει το δεύτερο γκολ στο 60’ με τον Ντιέγκο Μοντιέλ.

«Είμαστε σε καλό δρόμο και οικοδομούμε μια ομάδα που τα επόμενα χρόνια μπορεί να πρωταγωνιστήσει. Θέλουμε τη νίκη σε κάθε ματς ως το τέλος και ταυτόχρονα να δοκιμάσουμε παίκτες και σχήματα», δήλωσε ο Ασκεμπραντ.

Bet info: Αήττητη 3 ματς, έχει 3 g/g+over στα 4 τελευταία, ενώ εκτός έχει 4 g/g στα 5 τελευταία.

Αγωνιστικά νέα: Κάρτες συμπλήρωσε ο βασικός μέσος Χανς Σαλίν (15/2). Εκτός αποστολής ο βασικός μέσος Φίλιπ Τέχτι (24/1), που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. Μη διαθέσιμος παραμένει ο εναλλακτικός μέσος Γιέσπερ Γιέρνβικ (5 συμ., 1 ασίστ, όλες αλλαγή), που δεν ξεπέρασε τον τραυματισμό του.

Αντίθετα, επιστρέφει μετά από δύο μήνες περίπου ο βασικός μέσος Ντέιβιντ Εγκστρομ (17/5), που αποθεραπεύτηκε πλήρως και ο εναλλακτικός μέσος Αλαν Μοχιντίν (4 συμ., 3 αλλαγή).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Ανοιχτά παίζει εδώ και καιρό η Νόρμπι και τα παιχνίδια της έχουν αρκετά γκολ, ωστόσο το σκορ παίρνει διαστάσεις στην επανάληψη. Ικανή επιθετικά η Εργκρίτε, μπορεί να συνεισφέρει στο σκορ μετά το 45’... (Over 1.5 στο 2ο ημίχρονο)