22/01/2018 02:52

Παρί – Αζαξιό: Εκπλήξεις στον δρόμο της ανόδου

Παρί – Αζαξιό: Εκπλήξεις στον δρόμο της ανόδου - Κεντρική Εικόνα
Δύο ομάδες που ξεκίνησαν με χαμηλότερες φιλοδοξίες τη σεζόν, συγκρούονται σήμερα ούσες ισόβαθμες στην 3η θέση του πίνακα.

ΠΑΡΙ
Ρεπορτάζ: Ικανοποίηση για τον βαθμό στη Χάβρη, με το τελικό 1-1 να διαμορφώνεται από το πρώτο ημίχρονο. Στο 23’ με τον αμυντικό Μπονγκ άνοιξε η ίδια το σκορ. Στο 44’ η ισοφάριση. Οριακά ανώτερη στην επανάληψη, σε ένα ματς χαμηλού ρυθμού, όπως τα περισσότερα της ίδιας.

Αρέσκεται σε αυτό το στυλ, με όπλο τη στιβαρή άμυνά της, που την έχει φέρει και στις πρώτες θέσεις του πίνακα.

Bet Info: Χωρίς ήττα εντός έδρας από τον Αύγουστο, τότε ήταν και η τελευταία φορά που δεν σκόραρε μπροστά στο κοινό της.

Αγωνιστικά νέα: Δίχως νέα προβλήματα.

ΑΖΑΞΙΟ
Ρεπορτάζ: Μετά από διπλό στην Μπρεστ, το εντός έδρας 1-1 με αντίπαλο την Ορλεάν θεωρείτε στραβοπάτημα. Ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους,  είχε τον έλεγχο και τις μεγαλύτερες στιγμές στην επανάληψη αλλά δεν κατάφερε να βρει το νικητήριο τέρμα. Αμφισβήτησε έντονα το πέναλτι, που όντως ήταν τραβηγμένο, με τον προπονητή της να κάνει λόγο μέχρι και για περίεργες διαιτητικές αποφάσεις.

Τέταρτο παιχνίδι πρωταθλήματος που μένει αήττητη. Η μεγάλη διαφορά με την περσινή σεζόν είναι πως έχει βελτιώσει κατά πολύ την εκτός έδρας συγκομιδή της. Ετσι έχει σκαρφαλώσει μέχρι την 3η θέση, αποτελώντας έναν ουσιαστικό διεκδικητή της ανόδου.

«Εχουμε αφήσει πίσω μας την ισοπαλία με την Ορλεάν και πάμε σε μια δυνατή έδρα. Το πρώτο μας μέλημα είναι να φύγουμε με κάτι από εκεί» λέει ο προπονητής Πανταλονί.

Αγωνιστικά νέα: Δεν έχει ανακοινωθεί η αποστολή μέχρι αυτή τη στιγμή. Δεν προκύπτουν σημαντικά προβλήματα βάσει ρεπορτάζ.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Ισόβαθμες στους 38 βαθμούς, με την Παρί να χάνει πολύ δύσκολα εντός έδρας αλλά και την Αζαξιό να έχει αποδείξει πολλάκις φέτος πως δεν είναι εύκολη λεία. Από τις πιθανές ισοπαλίες.