21/04/2017 13:15 | 4127 εμφανίσεις

Γάνδη – Οστάνδη: Φαβορί μεν, αλλά…

Αυλαία της τρίτης αγωνιστικής στα πλέι οφ Ι με την αναμέτρηση Γάνδη-Οστάνδη. Δυναμικό ξεκίνημα από τη Γάνδη, αγνοεί τη νίκη η Οστάνδη.

Σαρλερουά 27

* Για την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος: Οστάνδη - Γάνδη 1-0 και Γάνδη - Οστάνδη 1-1.
* Για το Κύπελλο στις 14/12/16: Οστάνδη - Γάνδη 1-0.

* 2-3-1 η πρόσφατη προϊστορία με γηπεδούχο την Γάνδη (4 Under –2 Over, συνολικά τέρματα 9-5).

ΓΑΝΔΗ

Ρεπορτάζ: Πραγματοποιώντας μεστή εμφάνιση απέδρασε με το διπλό από τη δύσκολη έδρα της Σαρλερουά (1-0) κι έπιασε στη δεύτερη θέση την Κλαμπ Μπριζ. Προηγήθηκε σχετικά νωρίς (23’), σε μία από τις λιγοστές φάσεις που δημιούργησε στην αναμέτρηση, και από εκεί και πέρα ασχολήθηκε, σχεδόν αποκλειστικά, με τη διαχείριση του υπέρ της σκορ, κλείνοντας άριστα του χώρους.

Bet info: Η φόρμα της στα τελευταία έξι παιχνίδια: 3 νίκες-2 ισοπαλίες-1 ήττα, 9-7 τέρματα, 3 under-3 over. Εντός έδρας έχει δώσει 16 αγώνες και έχει ρεκόρ 13-1-2 (33-10 συνολικά τέρματα).

Αγωνιστικά νέα: Σταθερά απουσιάζει ο πολύτιμος μέσος Νέτο (21/4).

ΟΣΤΑΝΔΗ
Ρεπορτάζ: Παρέμεινε χωρίς νίκη στα πλέι οφ, χάνοντας δίκαια 0-1 από την Αντερλεχτ. Η εξέλιξη πάντως του αγώνα ενδεχομένως να ήταν διαφορετική αν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με το σκορ στο 0-0, ο επιθετικός Ντιματά εκμεταλλευόταν το πέναλτι-δώρο που καταλόγισε υπέρ της Οστάνδης ο διαιτητής. «Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και κρίθηκε από μία ατομική ενέργεια», ανέφερε ο τεχνικός Βάντερχαχε.

Bet info: Η φόρμα της στα τελευταία έξι παιχνίδια: 1 νίκη-4 ισοπαλίες-1 ήττα, 8-5 τέρματα, 4 under-2 over. Μακριά από το γήπεδό της έχει δώσει 16 αγώνες και έχει ρεκόρ 6-5-5 (23-21 συνολικά τέρματα).

Αγωνιστικά νέα Νοκ άουτ ο μπακ Καπόν (18 συμ.) και ο φορ Πέντερσεν (11 συμ.), πάντα εκτός ο μπακ Τομάσεβιτς (18 συμ.), αμφίβολος ο μέσος Γιόνκχιρ (27/2). Επιστρέφουν ο εξτρέμ/φορ Μουσόνα (23/10) και ο μέσος Τζαλί (8 συμ.).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Η Γάνδη με ατού την αμυντική λειτουργία της έχει μπει δυνατά στα πλέι οφ. Δεν είναι τόσο κακή όσο δείχνουν τα αποτελέσματά της η Οστάνδη. Χαμηλή η απόδοση στον άσο, επιλογή το Χ ημίχρονο, σημείο στο οποίο αποδεδειγμένα έχει έφεση η Γάνδη (17/33).