2.05
2.50
15.50

Aποδόσεις

1 X 2 U 1,5 O 1,5 U 2,5 O 2,5 U 3,5 O 3,5 G NG 1X 12 X2 0-1 Γκολ 2-3 Γκολ 4-6 Γκολ 7+ Γκολ
5.25 4.00 1.49 4.15 1.15 2.15 1.53 1.48 2.30 1.60 2.05 2.30 1.11 1.16 4.05 2.05 2.50 15.50

Τι ισχύει: Επαναληπτικός αγώνας για τον 3ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί θα ακολουθήσει η διαδικασία των πέναλτι για την ανάδειξη του νικητή.

Α’ ΠΑΙΧΝΙΔΙ (4/1) ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ – ΤΡΑΝΜΙΡ 3-3

Απίστευτη εξέλιξη είχε ο πρώτος αγώνας των δύο ομάδων για τον 3ο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας. Οι παίκτες της Γουότφορντ έκαναν ότι ήθελαν κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, όταν και πέτυχαν τρία τέρματα (12’, 14’, 34’) δείχνοντας ότι το παιχνίδι ουσιαστικά είχε τελειώσει. Αυτό το πλήρωσαν ακριβά, καθώς χαλάρωσαν και έδωσαν την ευκαιρία στην Τρανμίρ να ισοφαρίσει στην επανάληψη (65΄, 78’, 87’) κάνοντας αντεπίθεση διαρκείας.

ΤΡΑΝΜΙΡ ΡΟΒΕΡΣ

Τον καλό της εαυτό ψάχνει να βρει η Τρανμίρ εδώ και περίπου ένα μήνα. Αν εξαιρέσουμε την επική της αντεπίθεση στο θεσμό του κυπέλλου με τη Γουότφορντ, στα παιχνίδια του πρωταθλήματος δείχνει μια μέτρια εικόνα και μόνο τυχαίο δεν είναι το γεγονός ότι αγνοεί τη νίκη εδώ και έξι αναμετρήσεις. Εντός έδρας παρουσιάζεται κάπως καλύτερη αλλά και πάλι δεν μπορεί να ισχυριστεί ότι είναι κάτι το ιδιαίτερο.

Το Σάββατο είχε δύσκολη αποστολή στο πρωτάθλημα της League One καθώς φιλοξενούσε την ανεβασμένη Ιπσουιτς. Από νωρίς ήταν σε θέση άμυνας και στάθηκε πολύ τυχερή καθώς κόντρα στην εικόνα του αγώνα κατάφερε να προηγηθεί (1-0 32΄). Αυτό αύξησε την πίεση των φιλοξενούμενων αλλά δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη όμως οι παίκτες της Ιπσουιτς ήταν πιο ουσιαστικοί και κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι (1-1 55’, 1-2 79’) κάτι απολύτως δίκαιο με βάση την εικόνα του αγώνα και να πάρουν ένα πολύτιμο τρίποντο.

O Μέλον αναφέρθηκε στην προσπάθεια των παικτών του, οι οποίοι όπως είπε τα έδωσαν όλα αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα. Όσο για το παιχνίδι με τη Γουότφορντ, ο τεχνικός της Τρανμίρ δήλωσε πως είναι μια τεράστια πρόκληση και πως θα κάνουν ότι μπορούν για να μπορέσουν να διεκδικήσουν τις λιγοστές πιθανότητες για πρόκριση.

Στον 2ο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας η Τρανμίρ είχε κερδίσει με μεγάλη άνεση 5-1 την άγνωστη Τσίτσεστερ Σίτι.

Αρκετά είναι τα προβλήματα για την Τρανμίρ καθώς αμφίβολοι είναι οι  Πότερ (μ, 11/0), Ρέι (α, 13/0), Μέρφι (ε, 17/4) ενώ θα απουσιάσει ο Γουντς (α, 8/0).

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

Ολα τα ωραία κάποτε τελειώνουν και κάπως έτσι μπήκε τέλος και στο δικό της αήττητο σερί των 6 αγώνων (4-2-0), που ήταν το καλύτερό της στη μεγάλη κατηγορία από το 1985! Συγκεκριμένα, έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Αστον Βίλα την Τρίτη, σε μια ήττα που πόνεσε διπλά, καθώς ήρθε με ανατροπή από μια άμεση ανταγωνίστρια για την παραμονή.

Μπορεί να προηγήθηκε στο 38’, ωστόσο κατέρρευσε στο τελευταίο 25λεπτο και δέχθηκε 2 γκολ (68’, 95’). Αξίζει να σημειωθεί πως δεν έχει πανηγυρίσει εκτός έδρας νίκη σε ρεβάνς Κυπέλλου από το 1950 (3 ισοπαλίες, 4 ήττες). Στην περσινή έκδοση βέβαια έφτασε μέχρι τον τελικό, για δεύτερη φορά στην ιστορία της (1983-84 η πρώτη).

Αναμένεται ροτέισον από τον τεχνικό της, που δεν δίνει και ιδιαίτερη βαρύτητα στο θεσμό. Εξέτισε ο ενδεκαδάτος στόπερ Καμπασέλε, ανέτοιμοι οι έμπειροι μπακ Γιανμάατ και Πρεντλ, οι βασικοί Φεμενία (μπακ), Κλέβερλι (χαφ) και Χιουζ (χαφ), αλλά και ο χρήσιμος φορ Γουέλμπεκ. Το Σάββατο φιλοξενεί την Τότεναμ.

Kingbet

• ΤΡΑΝΜΙΡ ΡΟΒΕΡΣ
  • ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

(Τελικό Αποτέλεσμα) 2

Απόδοση: 1.66
Winmasters

Ναι μεν η Γουότφορντ θα παίξει με αλλαγές αλλά αυτή τη φορά δεν θα υποτιμήσει την Τρανμίρ. Ισως μάλιστα να έχει μεγαλύτερο πρόβλημα από τον κακό αγωνιστικό χώρο του Πρέντον Παρκ παρά από τους ποδοσφαιριστές της γηπεδούχου ομάδας. Το διπλό είναι σε νορμάλ απόδοση (1.66) και προσφέρεται όσο και το Over 2.5 Παρόλα αυτά θα προτιμήσουμε τη νίκη των φιλοξενούμενων γιατί σε αυτό το γήπεδο ίσως να μην είναι εύκολο να σημειωθούν πολλά τέρματα.