1.90
4.25
45.00

Aποδόσεις

1 X 2 U 1,5 O 1,5 U 2,5 O 2,5 U 3,5 O 3,5 G NG 1X 12 X2 0-1 Γκολ 2-3 Γκολ 4-6 Γκολ 7+ Γκολ
2.10 2.90 3.20 2.40 1.37 1.45 2.15 1.15 3.55 1.88 1.62 1.25 1.60 1.25 2.45 1.90 4.25 45.00

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ
Ημιτελικά των πλέι-οφ ανόδου με διπλές αναμετρήσεις, από τις οποίες θα προκύψει το ζευγάρι του τελικού και από εκεί η νικήτρια που θα ανέλθει στην Πριμέρα Ντιβιζιόν. Ο πρώτος αγώνας διεξάγεται στην έδρα της ομάδας που τερμάτισε σε χαμηλότερη θέση, Σάββατο και Κυριακή οι δύο ρεβάνς. Ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, ενώ σε περίπτωση που δύο ομάδες φέρουν τα ίδια ακριβώς αποτελέσματα στα δύο ματς, θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση στη δεύτερη αναμέτρηση. Αν δεν αλλάξει κάτι εκεί, δεν θα ακολουθήσει η διαδικασία των πέναλτι, αλλά στην επόμενη φάση θα προκριθεί η ομάδα που τερμάτισε σε υψηλότερη θέση στην κανονική περίοδο.

* Στην κανονική περίοδο: Λα Κορούνια – Μάλαγα 1-1 (7/10), Μάλαγα – Λα Κορούνια 0-0 (24/2).

* 24-7-2 η παράδοση στην Κορούνια.

* Ο τεχνικός της Μάλαγα, Βίκτορ Σάντσεθ, έχει συνδέσει την καριέρα του ως ποδοσφαιριστής με τη Λα Κορούνια (1999-06), ενώ εργάστηκε εκεί ως προπονητής (2015-16).

ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ

ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ

Εκανε το… καθήκον της και απέφυγε την «παγίδα» της υποβιβασμένης και μισοδιαλυμένης Κόρδοβα, την οποία νίκησε 2-0 εντός έδρας το Σάββατο. Με ευκαιρίες εκατέρωθεν το πρώτο μέρος, καθοριστικό ρόλο έπαιξε το γεγονός πως προηγήθηκε στο 45’ σε μια φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ. Ετσι, έδιωξε το άγχος και την πίεση, που μέχρι εκείνη τη στιγμή έδειχναν να την επηρεάζουν. Στο 50’ έγραψε το 2-0 με καταπληκτικό σουτ του Πέδρο έξω από την περιοχή και εν συνεχεία έκανε μάλλον συντήρηση δυνάμεων, με τους φιλοξενούμενους να έχουν δοκάρι για να μειώσουν.

Άμεσο / Εύκολο / Πραγματικό / Ολοκαίνουργιο / Στιγμιαίο CashOut*, τώρα στη Novibet! *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις

Η αλήθεια είναι πως συμμαζεύτηκε αρκετά υπό τις οδηγίες του κόουτς Μαρτί, μόλις μία ήττα υπέστη στα 7 τελευταία παιχνίδια (4-2-1) και κάπως έτσι κατέληξε 6η. Μάλιστα, στα 3 πιο πρόσφατα δεν δέχθηκε καν γκολ (2-1-0).

Παίξε Νόμιμα:

Εδώ παίζεις πάντα στην έδρα σου!

ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Προφυλάχθηκε το Σάββατο ο πρώτος σκόρερ της, Κίκε (πολύτιμος φορ, 36/16), ο οποίος προέρχεται από τραυματισμό και πιθανότατα θα ξεκινήσει από τον πάγκο. Λείπει καιρό ο έμπειρος χαφ Κρον-Ντέλι (13 συμ.).

Under τα 10/12 τελευταία εντός έδρας της.

(4-4-2): Χιμένεθ – Μπόβεδα, Μαρί, Ντουάρτε, Σαούλ – Καρτάμπια, Μπερχαντίνος, Εσπόσιτο, Πέδρο – Βάγιε (Κίκε), Κάρλος Φερνάντεθ

ΜΑΛΑΓΑ

ΜΑΛΑΓΑ

Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε… Κάπως έτσι εξελίχθηκε το εντός έδρας με την Ελτσε, την οποία «ξεπάστρεψε» με σχετική άνεση (3-0) το Σάββατο. Ευτύχησε να προηγηθεί στο 5’ με μακρινό σουτ, σε μια φάση που ξεκίνησε από εκτέλεση κόρνερ. Από ‘κει και πέρα, ήλεγξε το ρυθμό για να φτάσει στο 2-0 στο 66’, σε μια φάση που πάλι ξεκίνησε από εκτέλεση κόρνερ. Στο 71’ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα και ολοκλήρωσε την επικράτησή της.

Κατά συνέπεια, πανηγύρισε την 4η σερί νίκη της για να τερματίσει 3η και να μπει στα μπαράζ ανόδου με την ψυχολογία στα ύψη. Αξιομνημόνευτο στατιστικό πως έχασε μόνο από τη Γρανάδα στις 12 περασμένες εξόδους της (6-5-1).

Τελευταία Προσφορά:*

Χιλή – Ουρουγουάη με επιστροφή στις απώλειες* στη Novibet! (24-06-2019)

Ξεκουράστηκαν αρκετοί βασικοί το Σάββατο, ενόσω έλαβε άδεια από την εθνική του ομάδα και υπολογίζεται κανονικά ο Μουνίρ (ενδεκαδάτος γκολκίπερ, 36 συμ.). Αντιθέτως, θα απουσιάσει ο διεθνής Εντιαγέ (πολύτιμος χαφ, 34/5). Εξέτισε ο βασικός φορ Μπλάνκο (39/9), νοκ άουτ ο χρησιμότατος μπακ Θιφουέντες (24/2) και ο μπακ-χαφ Χουάν Κάρλος (6/1). Νέο πρόσωπο στην αποστολή ο συμπληρωματικός χαφ Μοράν (7 συμ.).

Under οι 9/11 πιο πρόσφατες εξορμήσεις της.

(4-4-1-1): Μουνίρ – Ιβάν Ροντρίγκεθ, Λ. Ερνάντεθ, Π. Τόρες, Ρίκα – Ρενάτο Σάντος, Μπάρε, Μούλα, Οντιβέρος – Αντριάν – Μπλάνκο

Γιώργος Πετρίδης

• ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ
  • ΜΑΛΑΓΑ

2 Draw no bet

Απόδοση: 2.50
NoviBet

Ο πρώτος ημιτελικός των μπαράζ ανόδου έχει κεντρικό πρόσωπο τον προπονητή των φιλοξενούμενων, Βίκτορ Σάντσεθ, που αντιμετωπίζει την αγαπημένη του Ντεπορτίβο. Η Μάλαγα μπαίνει με… φόρα και ψυχολογία στα μπαράζ ανόδου, ενώ η Λα Κορούνια κινείται σταθερά στη μετριότητα, παρά τα πρόσφατα θετικά αποτελέσματά της. Το σετ αποδόσεων θα έπρεπε να είναι πιο ισορροπημένο, ως εκ τούτου υπάρχει αξία στο διπλό, που καλύπτεται και στην ισοπαλία. Το 2 DNB σε απόδοση 2.50 στη Novibet.