1.95
2.85
19.00

Aποδόσεις

1 X 2 U 1,5 O 1,5 U 2,5 O 2,5 U 3,5 O 3,5 G NG 1X 12 X2 0-1 Γκολ 2-3 Γκολ 4-6 Γκολ 7+ Γκολ
2.05 3.25 2.95 3.30 1.18 1.85 1.63 1.33 2.50 1.52 2.02 1.30 1.62 1.20 3.45 1.95 2.85 19.00

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ

Hμιτελική φάση του Κυπέλλου Ελβετίας. Μονός αγώνας, όπου σε περίπτωση ισοπαλίας, το παιχνίδι οδηγείται στην παράσταση και, εφόσον χρειαστεί, στα πέναλτι.

*Στο πρωτάθλημα: Τουν – Λουκέρνη 2-1 (29/07), Λουκέρνη – Τουν 0-2 (20/10) και Τουν – Λουκέρνη 1-1 (17/03).

ΛΟΥΚΕΡΝΗ

ΛΟΥΚΕΡΝΗ

Νίκη έπειτα από 1,5 μήνα στο πιο σημαντικό σημείο της σεζόν, στο κομμάτι που παίζεται η πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου. Νίκησε 2-1 τη Σεν Γκάλεν εκτός έδρας, σημείωσε ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (στο 35’ και στο 51’), δεχόμενη τη μείωση στο φινάλε. Μετά από αυτή τη νίκη πηγαίνει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στον ημιτελικό Κυπέλλου στοχεύοντας στη δεύτερη πρόκριση σε τελικό Κυπέλλου. Την τελευταία 10ετία πήγε μόλις τέσσερις φορές στην ημιτελική φάση, μετράει μία πρόκριση και τρεις αποκλεισμούς.

Μάλιστα, την Τουν θα αντιμετωπίσει και το Μεγάλο Σάββατο (27/04) εντός έδρας για το πρωτάθλημα. Με νίκη στο πρωτάθλημα ανεβαίνει στην 3η θέση και ισοβαθμεί με την Τουν. Ουσιαστικά, μέσα σε τρεις μέρες παίζονται οι κόποι μιας ολόκληρης σεζόν. Τις τελευταίες εβδομάδες διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος, με την ορμή της έλευσης του Τόμας Χάμπερλι να φεύγει σταδιακά. Αποτέλεσμα της ορμής ήταν και η εμφατική νίκη με 4-0 επί της Γιουνγκ Μπόις στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου.

«Λεπτομέρειες θα κρίνουν την πρόκριση στον τελικό ανάμεσα σε δύο ισοδύναμες ομάδες», ήταν το κοινό σχόλιο των Σουρφ και Σνούλι, δύο βασικών παικτών του Τόμας Χάμπερλι.

Παίξε Νόμιμα:

Εδώ παίζεις πάντα στην έδρα σου!

ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Επιστρέφει από τιμωρία ο Σίντλερ (αρ. μπακ, 18/0). Τραυματίες οι Γιούριτς (φορ, 7/0), Κνέζεβιτς (στόπερ, 8/1), Σμιντ (στόπερ, 9/0).

Τρεις σερί ήττες εντός έδρας, τα 5/6 τελευταία παιχνίδια στη Λουκέρνη ήταν no goal. Παράλληλα, τα 5 από τα 6 πιο πρόσφατα ματς που φιλοξένησε τη Τουν ήταν «2-3» γκολ.

ΤΟΥΝ

ΤΟΥΝ

Το γεγονός ότι «παραπαίει» αγωνιστικά και παρ’ όλα αυτά παραμένει στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος αποτελεί άξιο αναφοράς. Εχει να κάνει νίκη από τις 16 Φεβρουαρίου, ένα διπλό στην έδρα της Σεν Γκάλεν με 1-3 και έκτοτε εμφάνισε 5 ισοπαλίες και 4 ήττες. Βέβαια, μπορεί να μεσολάβησε ένα νικηφόρο παιχνίδι Κυπέλλου με 3-2 επί της Λουγκάνο στα προημιτελικά, όμως στο πρωτάθλημα δεν μπορεί τον καλό εαυτό της.

Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι έμεινε στο 1-1 εκτός έδρας με την Γκρασχόπερς, σε ένα τρελό φινάλε στο ματς. Προηγήθηκε στο 93’ με τον Σπίλμαν (2ος σκόρερ πλέον με 11 γκολ), ισοφαρίστηκε στο 95’ από το σημείο του πέναλτι. «Ο σημαντικότερος αγώνας της χρονιάς για εμάς. Μπορούμε να βρεθούμε στον τελικό», το σχόλιο του προπονητή Μαρκ Σνάιντερ.

Την τελευταία 10ετία πάντως, μόλις μία φορά έχει πάει στα ημιτελικά (η φετινή είναι η δεύτερη), τη σεζόν 2013-14 και αποκλείστηκε από τη Ζυρίχη στα πέναλτι (0-0 κ.δ. και παρ, 4-5 στα πέναλτι). Το Μεγάλο Σάββατο (27/04) πηγαίνει ξανά στη Λουκέρνη για ματς πρωταθλήματος.

Τελευταία Προσφορά:*

Γαλλικό Όπεν στη Novibet με κορυφαία ειδικά στοιχήματα! (26-05)

Εξέτισε ο Κάρλεν (μέσος, 24/3). Τραυματίας ο αρχηγός Χέντιγκερ (μέσος, 19/2), αμφίβολος ο Τοσέτι (μέσος, 21/2).

Σκοράρει επί 16 σερί παιχνίδια Κυπέλλου. Τα 8 από τα 11 τελευταία εκτός έδρας γκολ της, σε αριθμό 6 αγώνων, σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος.

Σταύρος Πραβής

• ΛΟΥΚΕΡΝΗ
  • ΤΟΥΝ

2-3 Γκολ

Απόδοση: 1.91

Αμφότερες προσπαθούν να βρουν τον καλό εαυτό τους, όμως… αδυνατούν! Η Λουκέρνη μπορεί να επέστρεψε στις νίκες, όμως ένα δείγμα δεν μπορεί να αποτελέσει σοβαρό κίνητρο για να ποντάρουμε κάποιο σημείο. Την ώρα, όπου η Τουν με τα όσα αγωνιστικά προβλήματα μπορεί να διαθέτει, θα «ματώσει» για να πάρει την πρόκριση. Καλύτερη επιλογή το σετ «2-3» γκολ στη Novibet, καλύπτει πολλά πιθανά σκορ και μάλιστα το εμφάνισαν και στις 3 αναμετρήσεις τους στο πρωτάθλημα φέτος.