1.95
2.87
19.25

Aποδόσεις

1 X 2 U 1,5 O 1,5 U 2,5 O 2,5 U 3,5 O 3,5 G NG 1X 12 X2 0-1 Γκολ 2-3 Γκολ 4-6 Γκολ 7+ Γκολ
9.75 4.75 1.25 3.55 1.20 1.95 1.67 1.37 2.65 2.15 1.55 3.40 - 1.14 3.55 1.95 2.87 19.25

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ

* Προκρίνεται ο 1ος και ο 2ος κάθε ομίλου.

* Σε περίπτωση ισοβαθμίας στον όμιλο ισχύουν κατά σειρά: 1) Βαθμοί στα μεταξύ τους ματς, 2) Διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους ματς, 3) Καλύτερη επίθεση στα μεταξύ τους ματς, 4) Καλύτερη εκτός έδρας επίθεση στα μεταξύ τους ματς, 5) Διαφορά τερμάτων στον όμιλο, 6) Καλύτερη επίθεση στον όμιλο, 7) Καλύτερη εκτός έδρας επίθεση στον όμιλο, 8) Περισσότερες νίκες στον όμιλο, 9) Περισσότερες εκτός έδρας νίκες στον όμιλο, 10) Πειθαρχικός έλεγχος (κίτρινη: 1 βαθμός ποινής, κόκκινη: 3 βαθμοί, κόκκινη από δύο κίτρινες: 3 βαθμοί, κίτρινη κάρτα μετά από απευθείας κόκκινη: 4 βαθμοί), 12) Θέση στο UEFA Nations League.

Παράδοση:

* Εξι διαδοχικές νίκες των «Τρικολόρ» σε επίσημες αναμετρήσεις

* Οver, όπως και n/g τα 4 από τα 6 παιχνίδια μεταξύ τους

* Πιο πρόσφατη νίκη της Αλβανίας σε φιλική αναμέτρηση στις 13.6.2015 (1-0).

ΑΛΒΑΝΙΑ

ΑΛΒΑΝΙΑ

Ενόψει του μεγάλου ματς κόντρα στην Παγκόσμια Πρωταθλήτρια Γαλλία που όλοι περιμένουν πώς και πώς, η Αλβανία του Εντοάρντο Ρέγια μπέρδεψε πολύ το κοινό της. Εύκολο βράδυ κόντρα στην Ανδόρα περίμεναν όλοι και μόνο αυτό δεν συνέβη. Παρά το γρήγορο γκολ (6'), βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ξεκίνημα του 2ου ημίχρόνου (48') με 2 γκολ του Μαρτίνεζ. Ισοφάρισε γρήγορα (55') αλλά δεν κατάφερε τίποτα παραπάνω. Με 79% κατοχή μπάλας και με 2 σουτ στο τέρμα από την αντίπαλο (2 γκολ), είναι απορίας άξιον πώς έχασε βαθμούς από αυτή την Ανδόρα (2-2 τελικό).

Ολοκληρώνει τη φάση των προκριματικών αυτού του Euro με ανάμεικτες αναμνήσεις και το ματς με την Ανδόρα είχε την ίδια γεύση. Το κακό της ξεκίνημα με δύο ήττες (από Τουρκία εντός και Ισλανδία εκτός) χωρίς να σκοράρει ήταν το πιο αρνητικό της παρουσίας της στον όμιλο, ωστόσο η συνέχεια και το κλείσιμό της ήταν αρκετά καλύτερο.

Δύο εντός έδρας νίκες επί της Ισλανδίας και Μολδαβίας ενώ ηττήθηκε εντός από την Τουρκία στη μοναδική εντός έδρας αναμέτρηση που δεν σκόραρε (0-2). Μοναδική πλέον επιθυμία να πραγματοποιήσει μια πειστική εμφάνιση μπροστά στο κοινό της κόντρα στην Παγκόσμια Πρωταθλήτρια, ένα παιχνίδι που δίνει επιπλέον κίνητρο για όλους στην ομάδα.

Διαθέτει ένα από τα καλύτερα ρόστερ των τελευταίων ετών, με πολλούς πλέον ποδοσφαιριστές που αγωνίζονται στο εξωτερικό ωστόσο αυτό δεν βγήκε σε αρκετά από τα παιχνίδια της. Αγωνίστηκε με σοβαρές ελλείψεις στα 2 προηγούμενα ματς, αφού στερήθηκε των υπηρεσιών του αρχηγού Μάβραϊ, του βασικού μέσου Τζάκα και των επίσης βασικών επιθετικών Σαντικού και Σικαλέσι.

Απέναντι στην Ανδόρα, ο κόουτς Ρέγια υιοθέτησε ένα επιθετικογενές 3-4-1-2, όμως απόψε θα παραταχθεί με ένα πιο συντηρητικό 4-4-2 για να αναχαιτίσει την αντίπαλό της.

(4-4-2): Μπερίσα - Χιουσάι, Τζιμσίτι, Ισμαϊλι, Βέσελι - Ρόσι, Μεμουσάι, Μπάρε, Ντόι - Μπάλαϊ, Μάναϊ.

Η αποστολή:

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ: Ετρίτ Μπερίσα (ΣΠΑΛ), Θωμάς Στραοκόσια (Λάτσιο), Αλμπάν Χότζα (Παρτιζάνι Τιράνων)
ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ: Ελσέιντ Χιουσάι (Νάπολι), Ερμίρ Λενγιάνι (Σιόν), Μπεράτ Τζιμσίτι (Αταλάντα), Φρέντι Βέσελι (Εμπολι), Αρντιάν Ισμαϊλι (Χάιντουκ), Καστριότ Ντερμάκου (Πάρμα), Χίσεν Μέμολα (Κότκα) Ενέα Μιχάι (ΠΑΟΚ)
ΜΕΣΟΙ:
Οντίσε Ρόσι (Αχμάτ Γκρόζνι), Λεντιάν Μεμουσάι (Πεσκάρα), Ιλμπερ Ραμαντάνι (Βέιλε), Εμενουέλ Ντόι (Μπρέσια), Κέιντι Μπάρε (Μάλαγα), Κλάους Γκιάσουλα (Πάντερμπορν), Κρίστι Κιόσε (Ρουζόμπεροκ), Λορένκ Τράσι (Παρτιζάνι Τιράνων), Λίντον Σελάχι (Τβέντε).
ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ:
Μπεκίμ Μπάλαϊ (Στουρμ Γκρατς), Ρέι Μανάι (Αλμπαθέτε), Μίρτο Ουζούνι (Λοκομοτίβα), Φλόριαν Καμπέρι (Χιμπέρνιαν), Ταουλάντ Σέφερι (Ξαμάξ)

ΓΑΛΛΙΑ

ΓΑΛΛΙΑ

Ολοκλήρωσε τις εντός έδρας εμφανίσεις της την περασμένη Πέμπτη κόντρα στη σαφώς υποδεέστερη ποδοσφαιρικά Μολδαβία. Σε μια γιορτή που όλοι περίμεναν τη νίκη-πρόκριση στην τελική φάση σε συνδυασμό με πολλά γκολ και θέαμα, μόνο αυτό δεν είδαν.

Η ομάδα του Ντιντιέ Ντεσάν παρατάχθηκε πλήρης, πλην της γνωστής απουσίας του Ματουιντί. Είδαν την αξιόμαχη κατά τ' άλλα Μολδαβία να πετυχαίνει το 2ο από τα 3 γκολ της στα προκριματικά και να προηγείται κόντρα στη ροή του αγώνα. Χρειάστηκαν 2 στημένες φάσεις (φάουλ στο 1ο ημίχρονο, πέναλτι στο 80') για να πετύχει την ανατροπή που έφερε τη νίκη-πρόκριση στην τελική φάση. Οι πανηγυρισμοί είχαν ήδη ξεκινήσει, βοήθησε και η ισοπαλία της Τουρκίας, αλλά στο βάθος όλοι γνωρίζουν ότι η απόδοση των "Τρικολόρ" ήταν γενικά επιεικώς μέτρια.

Θα είναι σαφώς παρούσα και στο ερχόμενο Euro, αλλά η πρόκρισή της δεν ήταν ικανή να καλύψει τη γενικότερη μετριότητά της μετά την κατάκτηση του Παγκοσμίου Κυπέλλου το καλοκαίρι του 2018. Σχετικά υποτονική παρουσία στον όμιλο χωρίς αντίπαλο-φόβητρο. Δεν κατάφερε να επικρατήσει σε καμία από τις δύο αναμετρήσεις της κόντρα στην Τουρκία, κάτι που προκάλεσε τις δικαιολογημένες αντιδράσεις και ερωτήματα για ποδοσφαιριστές που δεν κλήθηκαν και που θα μπορούσαν να δώσουν λύσεις (Μπενζεμά, Λακαζέτ τα πιο τρανταχτά παραδείγματα).

Ο Ματουιντί έχει μείνει στη Γαλλία για να αποθεραπευθεί (μετά τον τραυματισμό του στο ματς Γιουβέντους-Μίλαν). Μυϊκός τραυματισμός της τελευταίας στιγμής χθες το βράδυ για τον πλάγιο επιθετικό της Μπάγερν, Κίγκσλεϊ Κομάν, που δεν θα συμμετάσχει στον αγώνα.

Αρκετές αλλαγές αναμένεται να κάνει ο πάντα επιφυλακτικός Ντεσάν, που όμως αυτή τη φορά ίσως δοκιμάσει και αλλαγές στη αρχική διάταξη. Πληροφορίες από την τελευταία προπόνηση κάνουν λόγο για 3-5-2, με τον Κιμπεμπέ της Παρί Σεν Ζερμέν να πλαισιώνει τους Λενγκλέ και Βαράν στην άμυνα, πλάγια χαφ τους Ντιμπουά και Μαντί ενώ μπροστά από τον Γκριζμάν, πιθανότατα θα δούμε δίδυμο Μ'Μπαπέ, Μπεν Γιεντέρ.

(3-4-1-2): Μανταντά - Λενγκλέ, Κιμπεμπέ, Βαράν - Ντιμπουά, Τολισό, Σισοκό, Μαντί - Γκριζμάν - Μ'Μπαπέ, Μπεν Γιεντέρ.

Η αποστολή:

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ: Στιβ Μανταντά (Μαρσέιγ), Αλφόνς Αρεολά (Ρεάλ Μ.), Μάικ Μενιάν (Λιλ).

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ: Μπενζαμέν Παβάρ (Μπάγερν Μ.), Κλεμάν Λενγκλέ (Μπαρτσελόνα), Ραφαέλ Βαράν (Ρεάλ Μ.), Λεό Ντιμπουά (Λυών), Κουρτ Ζουμά (Τσέλσι), Πρεσνέλ Κιμπεμπέ (Παρί Σ.Ζ.), Μπενζαμέν Μαντί (Μ. Σίτι), Λούκας Ντιν (Εβερτον),

ΜΕΣΟΙ:  Ματέο Γκεντουζί (Αρσεναλ), Μούσα Σισοκό (Τότεναμ), Τανγκί Ν’Ντομπελέ (Τότεναμ), Ν’Γκολό Καντέ (Τσέλσι), Κορεντέν Τολισό (Μπάγερν Μ.)

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ: Ολιβιέ Ζιρού (Τσέλσι), Αντουάν Γκριζμάν (Μπαρτσελόνα), Κιλιάν Μ'Μπαπέ (Παρί Σ.Ζ.), Τομά Λεμάρ (Ατλέτικο Μ.), Ναμπίλ Φεκίρ (Ρεάλ Μπέτις).

Louis Campora

• ΑΛΒΑΝΙΑ
  • ΓΑΛΛΙΑ

2+Over 1,5 (Combo)

Απόδοση: 1.62
Stoiximan

Η ομάδα του Ντιντιέ Ντεσάν ολοκληρώνει μετά πολλών βασάνων και μετριότητας αυτή τη φάση των προκριματικών, αλλά και πάλι είναι καλύτερη ομάδα από την Αλβανία, που δεν υπέταξε ούτε την Ανδόρα στο περασμένο ματς. Εύκολα ή δύσκολα το διπλό θα έρθει, και λογικά με δύο τουλάχιστον γκολ ως συνήθως. Στο 1.62 από τη Stoiximan το διπλό σε συνδυασμό με το over 1.5.