1.88
3.95
41.00

Aποδόσεις

1 X 2 U 1,5 O 1,5 U 2,5 O 2,5 U 3,5 O 3,5 G NG 1X 12 X2 0-1 Γκολ 2-3 Γκολ 4-6 Γκολ 7+ Γκολ
1.95 3.15 3.35 2.50 1.33 1.52 2.05 1.17 3.40 1.85 1.65 1.25 1.68 1.22 2.65 1.88 3.95 41.00

Η Χουάρες, ομάδα 2ης κατηγορίας, υποδέχεται τη Βερακρούζ - που φέτος αγωνίζεται στην Πριμέρα όμως ουσιαστικά είναι ήδη υποβιβασμένη – με έπαθλο την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου.

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ
Αγώνας νοκ-άουτ για την προημιτελική φάση. Μέχρι και τον τελικό, γηπεδούχος θα είναι πάντα η ομάδα που είχε καλύτερη βαθμολογική συγκομιδή στη φάση των ομίλων. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθείται απευθείας η διαδικασία των πέναλτι, χωρίς να μεσολαβήσει παράταση. Η νικήτρια της διοργάνωσης θα παίξει σε μονό παιχνίδι με τη νικήτρια του Κυπέλλου Απερτούρα, Κρους Ασούλ, για το «Σούπερ Καπ Κυπελλούχων», ενώ ΔΕΝ κερδίζει εισιτήριο για το Τσάμπιονς Λιγκ της Concacaf.

* Παράδοση (τελευταία 10ετία με γηπεδούχο τη Χουάρες): 1-0-0
* Παράδοση (τελευταία 10ετία συνολικά): 2-0-0
* Είχαν αναμετρηθεί ξανά στη φάση των ομίλων του Κυπέλλου Απερτούρα 2016. Τότε η Χουάρες είχε επικρατήσει κατά κράτος με 5-0 εντός και 2-1 εκτός.
* Το παιχνίδι ήταν προγραμματισμένο για χθες, όμως αναβλήθηκε λόγω ακραίων καιρικών φαινομένων στην περιοχή.

ΧΟΥΑΡΕΖ

ΧΟΥΑΡΕΖ

Απέκλεισε στην προηγούμενη φάση στα πέναλτι τη σούπερ φορμαρισμένη Λεόν (4-2, κανονικό ματς 0-0), με την τελευταία πάντως να κάνει εκτεταμένο ροτέισον. Αυτό φυσικά δε μειώνει το μέγεθος της επιτυχίας της, άλλωστε την ενδιαφέρει το Κύπελλο, καθώς δεν έχει άδεια ανόδου στην Πριμέρα, ακόμα και αν την εξασφαλίσει αγωνιστικά. Αυτό σημαίνει ότι η μόνη ευκαιρία που έχει να ακουστεί το όνομά της σε όλη τη χώρα και να πετύχει κάτι πολύ – τουλάχιστον για φέτος - είναι το Κύπελλο.

Στο πρωτάθλημα προέρχεται από εντός έδρας ισοπαλία με την Πότρος. Προηγήθηκε στο 43’ με τον μέσο Μπραμπίλα αλλά ισοφαρίστηκε λίγο αργότερα, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Εάν καταφέρει απόψε να πάρει την πρόκριση θα είναι η πρώτη φορά στην ιστορία της που θα βρεθεί στην τετράδα του Κυπέλλου.

Παίξε Νόμιμα:

Κορυφαίο Live Στοίχημα!

ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Τα 5 από τα 6 πιο πρόσφατα παιχνίδια της επιβεβαίωσαν το σύνολο τερμάτων 2-3.

ΒΕΡΑΚΡΟΥΖ

ΒΕΡΑΚΡΟΥΖ

Ηδη κάνει τα σχέδιά της για τη 2η κατηγορία, αφού ο υποβιβασμός της είναι αναπόφευκτος και απλά αναμένεται η μαθηματική του επιβεβαίωση. Για αυτό το λόγο έχει βάλει σε προτεραιότητα το Κύπελλο, όπου της δίνεται η ευκαιρία να κυνηγήσει μία διάκριση, ώστε να διασκεδάσει κάπως τις εντυπώσεις για την πορεία της στο πρωτάθλημα. Στη φάση των «16» είχε νικήσει τη Μινέρος της 2ης κατηγορίας 2-1 με ανατροπή, σκοράροντας τα δύο της τέρματα στο τελευταίο 20λεπτο.

Πάντως δεν «παρατάει» τα παιχνίδια του πρωταθλήματος, απόδειξη το 2-2 που απέσπασε από τη φορμαρισμένη Σάντος Λαγκούνα. Προηγήθηκε μόλις στο 9ο λεπτό με τον Χιλιανό εξτρέμ Καράσκο, βρέθηκε πίσω 1-2 στο 75’ αλλά μόλις πέντε λεπτά αργότερα βρήκε τρόπο να αποφύγει την ήττα χάρη στον επιθετικό Τσάβες.

Τελευταία Προσφορά:*

Το μεγάλο comeback του Ζαμπίδη παίζει στο Stoiximan.gr

Επανέρχεται ο διεθνής Τούρκος επιθετικός Καζίμ Ρίτσαρντς (11/2) που ήταν τιμωρημένος στον αγώνα πρωταθλήματος με τη Σάντος Λαγκούνα. Δύσκολα θα προλάβει ο Περουβιανός αριστερός μπακ-χαφ Σαντιγιάν (3/0) που προέρχεται από τραυματισμό. Το επιθετικό δίδυμο αναμένεται να το συνθέσουν ο Αργεντινός Μενέντες (31/6) με τον Ντιέγκο Τσάβες (32/6).

Προέρχεται από 3/3 over και 4/4 goal/goal.

Χρήστος Χρυσαΐτης

• ΧΟΥΑΡΕΖ
  • ΒΕΡΑΚΡΟΥΖ

(Τελικό Αποτέλεσμα) 2

Απόδοση: 3.40

Οι δύο ομάδες έχουν στρέψει φέτος το κύριο ενδιαφέρον τους στο Κύπελλο. Ειδικά οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν τίποτα άλλο να περιμένουν από τη φετινή σεζόν μετά τον προδιαγεγραμμένο υποβιβασμό τους. Ποιοτικά η Βερακρούζ είναι υπέρτερη και η αλήθεια είναι ότι ξενίζουν κάπως οι τόσο υψηλές τιμές στις οποίες προσφέρεται το διπλό, στο 3.40 στον Stoiximan. Η αξία βρίσκεται στα δεξιά.