1.95
4.00
45.00

Aποδόσεις

1 X 2 U 1,5 O 1,5 U 2,5 O 2,5 U 3,5 O 3,5 G NG 1X 12 X2 0-1 Γκολ 2-3 Γκολ 4-6 Γκολ 7+ Γκολ
2.40 2.95 2.85 2.50 1.33 1.50 2.05 1.17 3.40 1.80 1.70 1.33 1.47 1.30 2.60 1.95 4.00 45.00

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ: Επαναληπτικός ημιτελικός του Κυπέλλου Ιταλίας. Ισχύει ο κανόνας του εκτός έδρας γκολ. Αν οι ομάδες δεν λύσουν τις διαφορές τους έπειτα από 180 λεπτά ακολουθεί παράταση και, εφόσον χρειαστεί, πέναλτι. Ο τελικός θα διεξαχθεί στις 15 Μαΐου στο «Ολίμπικο» της Ρώμης.

Α’ ΜΑΤΣ: Λάτσιο – Μίλαν 0-0. Φέτος στο πρωτάθλημα: Λάτσιο – Μίλαν 1-1 (25/11), Μίλαν – Λάτσιο 1-0 (13/04).

ΜΙΛΑΝ

ΜΙΛΑΝ

Προηγήθηκε το Σάββατο στην Πάρμα με τον Καστιγέχο στο 69’, στη συνέχεια το δοκάρι τη γλίτωσε, όμως στο 87’ ισοφαρίστηκε σε 1-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ φάουλ.

Παρέμεινε στην 4η θέση, όμως απέκτησε συγκάτοικο σε αυτήν την Αταλάντα έπειτα από το διπλό που πήρε η τελευταία στη Νάπολι. Ακολουθεί το κρίσιμο εκτός έδρας ματς στο Τορίνο, το οποίο αναμένεται να κρίνει πολλά για τη συνέχεια. Μόλις έναν βαθμό πίσω της βρίσκεται η Ρόμα, τρεις η Τορίνο και τέσσερις η Λάτσιο, πέντε αγωνιστικές πριν από το φινάλε. Δεν είναι πάντως διόλου απίθανο στα 4 τελευταία της να αντιμετωπίσει ομάδες με περιορισμένο βαθμολογικό κίνητρο (εντός Μπολόνια, Φροζινόνε, εκτός Φιορεντίνα, ΣΠΑΛ).

«Είμαι βέβαιος ότι το σημερινό παιχνίδι θα είναι πολύ πιο ήρεμο σε σχέση με το τελευταίο μεταξύ για το πρωτάθλημα πριν από 10 μέρες. Ολοι οι τελευταίοι αγώνες μας με τη Λάτσιο κρίνονται στις λεπτομέρειες και πιθανολογώ ότι το ίδιο θα συμβεί και σήμερα» τόνισε ο Τζενάρο Γκατούζο, ο οποίος βρίσκεται και πάλι στο στόχαστρο της κριτικής έπειτα από τις πρόσφατες αποτυχίες των «ροσονέρι».

Η Μίλαν στοχεύει στον τρίτο τελικό Κυπέλλου τα 4 τελευταία χρόνια. Πιο πρόσφατη κατάκτηση όμως το μακρινό 2003.

Παίξε Νόμιμα:

Το νέο Pamestoixima.gr είναι εδώ!

ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Τραυματίες ο μπακ Στρίνιτς και ο χαφ Μποναβεντούρα (8/3). Προλαβαίνει ο φορ Κουτρόνε (30/3). Ο Γκατούζο αλλάζει σύστημα και παρατάσσει την ομάδα του με 3-4-3 με τους Σούσο, Πιόντεκ, Καστιγέχο στην τριάδα της επίθεσης.

(3-4-3): Ρέινα – Μουσάκιο, Καλντάρα, Ρομανιόλι – Καλάμπρια, Κεσί, Μπακαγιόκο, Λαξάλτ – Σούσο, Πιόντεκ, Καστιγιέχο

ΛΑΤΣΙΟ

ΛΑΤΣΙΟ

Η ανόητη αποβολή του Μιλίνκοβιτς στο 34’ ήταν καταδικαστική. Εχασε 1-2 στο «Ολίμπικο» από την υποβιβασμένη Κιέβο, υποχώρησε στην 8η θέση και κινδυνεύει πλέον σοβαρά να μείνει εκτός Ευρώπης. Δέχτηκε δύο γκολ στο 49’ και στο 51’, μείωσε με τον Καϊσέδο στο 67’, ενώ στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε και ο Λουίς Αλμπέρτο. Στο 91’ είχε δοκάρι, 13ο στο φετινό πρωτάθλημα. Δεύτερη στη σχετική λίστα πίσω από τη Νάπολι.

Την Κυριακή παίζει εκτός έδρας με τη Σαμπντόρια με τα περιθώρια να έχουν στενέψει πάρα πολύ.

Η ήττα από την Κιέβο χάλασε το κλίμα στην ομάδα, με τον Σιμόνε Ιντζάγκι να ασκεί σκληρή κριτική στους παίκτες του στην προπόνηση της Δευτέρας. Στο ίδιο μήκος κύματος και ο πρόεδρος Λοτίτο, ο οποίος συμπεριέλαβε στην κριτική του και τους παίκτες αλλά και τον ίδιο τον Ιντζάγκι.

«Πρέπει να αφήσουμε πίσω μας ό,τι συνέβη το Σάββατο. Μπροστά μας έχουμε τη ρεβάνς με τη Μίλαν. Θέλουμε να είμαστε παρόντες στον τελικό και να πάρουμε εκδίκηση και για τον περσινό αποκλεισμό μας στα ημιτελικά, αλλά και για την πρόσφατη ήττα στο πρωτάθλημα στο «Σαν Σίρο». Ξέρουμε ότι οι λεπτομέρειες θα κάνουν τη διαφορά και πρέπει αυτή τη φορά να είναι υπέρ μας» δήλωσε ο προπονητής των «λατσιάλι».

Η Λάτσιο ήταν παρούσα στους τελικούς Κυπέλλου το 2013, το 2015, το 2017, μόνο την πρώτη φορά όμως σήκωσε την κούπα (1-0 τη Ρόμα).

Τελευταία Προσφορά:*

Pamestoixima.gr: Mάντσεστερ Γ. - Μάντσεστερ Σίτι με σούπερ προσφορά (24-04-2019)

Τιμωρημένος ο μπακ-στόπερ Ράντου (26/0). Τραυματίες ο μπακ-χαφ Λουκάκου (7/0) και ο χαφ Μπερίσα (8/0). Επιστρέφει ο χαφ Λούκας Λέιβα (24/0). Με 3-5-2 οι φιλοξενούμενοι με τους Ιμόμπιλε και Κορέα επιθετικό δίδυμο.

(3-5-2): Στρακόσα – Μπάστος, Λουίζ Φελίπε, Ατσέρμπι – Ρόμουλο, Μιλίνκοβιτς, Λούκας Λέιβα, Λουίς Αλμπέρτο, Λούλιτς – Ιμόμπιλε, Κορέα

Πάνος Γαρίδης

• ΜΙΛΑΝ
  • ΛΑΤΣΙΟ

Under 2,5

Απόδοση: 1.63

Τα τελευταία παιχνίδια των δύο ομάδων είναι πολύ κλειστά και κρίνονται στις λεπτομέρειες. Ούτε το σημερινό αναμένεται να ξεφύγει από τον κανόνα, ειδικά έπειτα από το 0-0 στο πρώτο ματς στο «Ολίμπικο» και από τη στιγμή που διακυβεύεται ένα εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου. Λογική επιλογή το under στο Pamestoixima.gr.