03/12/2018 16:22

Γκολ μετά από 32 ματς, έπειτα από 2,5 χρόνια… (vids)

Γκολ μετά από 32 ματς, έπειτα από 2,5 χρόνια… (vids) - Κεντρική Εικόνα

Το απόγευμα του Σαββάτου, για την 1η Δεκεμβρίου του 2018, ο Στέφανος Αθανασίαδης «έσπασε» την κατάρα που τον κουβαλούσε. Κάτι που τον «βάραινε» ως ποδοσφαιριστή, όπως φάνηκε και από το σύντομο πέρασμά του από την Μακάμπι Χάιφα.

Ο άλλοτε παίκτης και αρχηγός του ΠΑΟΚ, σκόραρε με τη φανέλα του ΠΑΣ Γιάννινα στο 82ο λεπτό για την ισοφάριση σε 1-1 κόντρα στον ΟΦΗ, δίνοντας το βαθμό στην ομάδα του, ενώ πήρε και προσωπική... ρεβάνς με το γκολ!

Ηταν 26 Μαΐου του 2016 για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λιγκ, όταν ο Στέφανος «Κλάους» Αθανασιάδης, σκόραρε για τελευταία φορά στο πρωτάθλημα, στη νίκη του ΠΑΟΚ με 2-0 επί του Πανιωνίου. Μάλιστα, τότε ο Ελληνας επιθετικός σημείωσε και τα δύο γκολ της ομάδας του σε διάστημα 11 λεπτών (στο 14’ και στο 25’).  Μεσολάβησαν τρία γκολ στις αναμετρήσεις του ΠΑΟΚ στην Ευρώπη τη σεζόν 2016-17, δύο γκολ στο Κύπελλο της ίδιας σεζόν, όμως στο πρωτάθλημα έπαιζε με... άσφαιρα! Ακόμα και στο περσινό δεύτερο μισό της σεζόν, σκόραρε ένα γκολ με τη φανέλα της Μακάμπι Χάιφα στο Ισραήλ.

Επειτα από 32 ματς, 2.049 λεπτά και 2,5 χρόνια βρήκε δίχτυα στη Σούπερ Λιγκ και ελπίζει να μην είναι αυτή η στιγμή, πυροτέχνημα!

Δείτε το βίντεο με τα τελευταία γκολ του Στέφανου Αθανασιάδη, αλλά και αυτό του Σαββάτου κόντρα στον ΟΦΗ: